Єгипетський суд у вівторок засудив екс-президента Мохаммеда Мурсі на 20 років ув’язнення

urn-publicid-ap.org-c9ce51ae289e40e4909afb76ae94fd2bЄгипетський суд з кримінальних справ, у вівторок засудив поваленого президента Мохаммеда Мурсі на 20 років у в’язницю за вбивство демонстрантів в 2012 році. Мурсі бів першим президентом Єгипту, якого обрали демократичним шляхом. Він займав посаду глави держави з 30 червня 2012 по 3 липня 2013 року.

Крім колишнього глави держави, за грати відправилися ще декілька лідерів організації “Брати-мусульмани”.

Десять лідерів забороненого в Єгипті руху були засуджені до 20 років ув’язнення, а ще двоє отримали по 10 років в’язниці. У числі засуджених виявилися лідери ісламістів Мухаммед аль-Бельтагі і Ісам аль-Арьян.

Процес у справі про загибель людей у ​​”Аль-Іттіхад” розпочався 4 листопада 2013 і зачіпає події 5 грудня 2012 року, коли антиісламістські сили зібрали біля резиденції глави держави масові акції протесту, вимагаючи скасування всенародного референдуму, щодо конституції і Конституційної декларації.

У розпал мітингу на протестувальників напали озброєні прихильники ісламістів. Тоді, тільки за офіційними даними, загинули 10 і постраждали понад 700 осіб. Опозиційні активісти говорили про загибель понад 20 єгиптян.

Мухаммед Мурсі був повалений за допомогою військових 3 липня 2013, після масових громадянських протестів. Щодо екс-президента і його соратників ініційовано кілька судових процесів. Одним із найсерйозніших звинувачень до політика стала підозра в передачі секретних документів Катару.

 

5143 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *