Хліб дорожчати не буде

dea0123fe92f5666675f88b983d5d77cНаразі в Україні немає жодних економічний підстав для збільшення вартості соціальних сортів хліба до кінця поточного року. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на прес-конференції в прес-центрі Уряду.

Також, Міністр аграрної політики підкреслив, що на світових ринках вартість основних зернових культур — пшениці, кукурудзи, ячменю та сої — лише за останній тиждень знизилася на 0,5 – 3%. Крім того, протягом останнього місяця суттєво знизилися закупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку. Наприклад, ціни на пшеницю 3 класу впали на 5%, 4 класу — на 6%, 6 класу — на 7%, на жито, ячмінь та кукурудзу — на 3%, 5% та 4% відповідно. «Отже, економічних підстав для здороження соціального хлібу немає, навпаки бачимо падіння цін. На будь які неправомірні дії оперативно відповімо спільно з Антимонопольним комітетом», — наголосив Олексій Павленко.

Крім хорошого врожаю Україна має достатні початкові запаси зерна. За даними Міністра, станом на 1 липня 2015 року вони складали близько 11 млн. тонн. У той же час через тимчасову анексію Криму та втрату контролю над частиною територій Донеччини та Луганщини у поточному маркетинговому періоді очікується зниження внутрішнього споживання зерна порівняно з минулим роком – з 27 до 24 млн. тонн. Разом з тим, нагадаємо, що регулювання цін на соціальні продовольчі товари входить у компетенцію Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

6358 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *