Хайсер Джемілєв в руках Росії як інструмент тиску на Мустафу Джемілєва

17_mainКраснодарський крайовий суд сьогодні, 14 квітня розпочинає розгляд справи щодо Хайсера Джемілєва, сина відомого українського політика, національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. За версією слідства, 27 травня 2013 року Хайсер Джемілєв застрелив 44-річного Февзі Едемова з рушниці свого батька.

Після анексії Криму Мустафа Джемілєв звернувся до Європейського суду з прав людини з проханням звільнити сина з СІЗО, адже інкримінований йому злочин кваліфікується як вбивство з необережності. 10 липня ЄСПЛ постановив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО. Російське правосуддя поки ніяк не відреагувало на це рішення.

“Йому ставиться в провину розкрадання та зберігання зброї та боєприпасів, а також умисне вбивство, вчинене з хуліганських спонукань. Хоча це суперечить первісним обвинуваченням, які висувалися ще українськими правоохоронними органами в 2013 році, тут ми бачимо, звичайно, політичну складову, а саме – використання Хайсера як заручника для тиску на його батька – Мустафу Джемілєва, оскільки російське слідство посилило кваліфікацію його діяння після розмови Мустафи Джемілєва з Володимиром Путіним. Йдеться про те, щоб він, використовуючи свій авторитет і вплив, все-таки якось спрямовував дії кримських татар у бік інтересів російської влади. Але оскільки Мустафа Джемілєв однозначно відповів на це питання, що він не буде співпрацювати з Володимиром Путіним, безумовно, справа його сина використовується як інструмент так само, як і раніше українська влада Януковича, під час перебування його президентом, вони також намагалися використати сина для тиску на батька. РФ просто в цьому випадку перейняла цю естафету. І звичайно ж, сумно спостерігати, що в Росії з’являється такий інститут заручництва”, – адвокат Хайсера Джемілєва Микола Полозов.

 

Джерело КримРеалії

898 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *