В українських паспортах російську мову замінять англійською

104231Президент відповів людям, які висловили бажання дублювати інформацію в паспорті не російською, а англійською мовою.

«Враховуючи патріотичну позицію підписантів, а також прагнення українського суспільства до інтеграції в Європейський Союз, вважаю за необхідне дублювання друкованої інформації в паспорті громадянина України російською мовою замінити на англійську мову як мову міжнародного спілкування», – йдеться у відповіді президента на електронну петицію.

Також Порошенко повідомив, що вніс офіційну пропозицію для Кабінету міністрів розробити відповідні поправки до існуючого законодавство та опрацювати механізм заміни паспортів українців.

Журналіст, політичний оглядач Олександр Михельсон в ексклюзивному інтерв’ю інтернет-виданню Новини Україна – From-UA так прокоментував цю подію: «По-перше, це ще не рішення, а тільки пропозиція. По-друге, очевидно, немає великого значення для документа внутрішнього використання, якою ще мовою там будуть позначки або ж їх не буде взагалі».

За словами журналіста, якщо «паспортна» ініціатива Порошенка буде реалізована, то це може спричинити певні проблеми: слов’янські прізвища в англійському алфавіті часто досить непросто написати коректно, і у громадян зі складними прізвищами можуть виникнути проблеми при отриманні або переоформленні паспорта.

Цікаво, що кілька місяців тому житель Львова Святослав Літинський першим з українців подав позов до суду з вимогою видати йому паспорт тільки українською мовою. 20 травня цього року він виграв справу в суді і 7 серпня отримав такий паспорт.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко оголосив 2016 рік роком англійської мови в Україні.

7015 Total Views 15 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *