В Україні стартує вступна кампанія-2016

2782_Lepetuha(5)Сьогодні, 1 лютого, в Україні розпочалась реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Документи будуть прийматися до 4 березня. Про це йдеться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Участь у ЗНО є безкоштовною та не обмежує вік учасників. Головна умова для участі – наявність повної середньої освіти.

У нинішньому році для вступу у вищий навчальний заклад абітурієнти подають сертифікати ЗНО тільки 2016 року. Кожен учасник ЗНО має право складати тести не більше ніж з чотирьох навчальних предметів.

Основна сесія ЗНО пройде з 5 травня по 17 червня.

Передбачається, що в оцінюванні візьме участь понад 300 000 абітурієнтів.

Для того, що стати учасником незалежного оцінювання потрібно зайти на сайт центру оцінювання якості освіти, регіонального чи українського, і сформувати реєстраційну картку.

У ній особа, що реєструється, вказує прізвище, ім’я, по батькові; дату народження; тип документа, на підставі якого реєструється.

Після заповнення особистої інформації слід вибрати зі списку 4 предмета.

Нагадаємо, що українська мова та література є обов’язковим предметом для всіх. Ще три предмета вибираються на вибір. Це може бути історія України, математика, біологія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька і російська.

На майбутніх абітурієнтів цьогоріч чекають новації. Так, вступники складатимуть лише однорівневі тести (завдання поглибленого рівня скасували). ЗНО з української мови та літератури, а також на вибір з математики або історії України зарахують як державну підсумкову атестацію.

У центрі зазначають, що війна вносить корективи й у процедуру проведення незалежного оцінювання. Тож для випускників, які перебувають на окупованих територіях, створюють умови, щоб вони також змогли скласти ЗНО. Скажімо, вони можуть надіслати документи електронною поштою. А якщо їм заздалегідь відомі певні обставини (їх перелік є на сайті центру), через які вони не в змозі скласти ЗНО під час основної сесії, можна скласти під час додаткової. Тому для цієї категорії вступників центр продовжив термін реєстрації — документи можна подати з 19 березня до 20 травня.

3640 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *