В Росії зростає інфляція в результаті падіння рубля

_79998844_79998843За попередніми оцінками річна інфляція в Росії в 2014 році буде досягати 11,4%, вона зросла в результаті падіння рубля.

Падіння вартості валюти підштовхнуло вгору ціни, зокрема, на продукти харчування, які виросли приблизно на 15,4% протягом року.

Державна служба статистики Росстат повідомила, що споживчі ціни зросли на 2,6% в грудні, місяці, коли рубль пережив кілька “чорних днів”.

У 2013 році річний рівень інфляції склав 6,5%. У 2014 році показник інфляції є найвищим із часів фінансової кризи в Росії у 2008-го.

Зниження цін на нафту і західні санкції, введені через агресію по відношенню до України знизили вартість рубля, що викликало зростання цін на багато товарів – особливо імпорту.

Росстат повідомив, що ціни на непродовольчі товари зросли на 8,1% протягом 2014 року, в той час як плата за послуги подорожчала на 10,5%.

Росстат має опублікувати остаточні дані щодо інфляції 12 січня.

Російська економіка скоротилася в листопаді вперше за останні п’ять років, і як очікується, буде спадати у першому кварталі 2015 року.

Банківські інтервенції

Падіння цін на нафту скоротило доходи, отримані урядом, в той час як санкції, введені через дії Росії в Україні потрапили в банківський сектор, відрізаючи від іноземних кредитів.

У середу, уряд купив акції державного банку Газпромбанк на суму майже 41 млрд рублів в якості частини плану підтримки.

Грошові ін’єкції допомагають “Зміцнити структуру капіталу Газпромбанку і забезпечити її у достатньому обсязі, щоб розширити свої операції”, йдеться в заяві.

На вівторок, ВТБ, другий за величиною російський банк, сказав, що отримав 100 млрд рублів з Фонду національного добробуту країни, що подається як частина схеми по рекапіталізації банківської системи.

А минулого тижня, Москва значно розширила рятувальні засоби для Трастового Банку, котрий заявив, що хоче отримати до $ 2,4 млрд у вигляді позик під заставу.

На початку цього місяця, Президент Росії Володимир Путін заявив, що вітчизняні банки мають бути підтримані, щоб підвищити кредитування важливих проектів у реальному секторі економіки.

У нас є велика кількість внутрішніх заощаджень, і вони повинні стати ефективними інвестиціїями,

сказав він у своєму щорічному посланні.

1835 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *