У ЦВК задумалися про вибори мерів в один тур простою більшістю

TSVKУ другому турі на місцевих виборах, які проходять сьогодні, 15 листопада, в Києві і 18 обласних центрах, явка виборців, можливо, складе близько 30%.

Станом на 12:00 неділі явка виборців у другому турі місцевих виборів в Україні склала 12,8% (похибка ± 0,7%). Під час голосування 25 жовтня явка була вищою – 18,5% (похибка ± 0,7%).

Про це сьогодні повідомили спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА».

У Києві після чотирьох годин з початку волевиявлення середня явка склала лише 9,1% виборців, повідомили в КМДА.

В даний час найбільший відсоток виборців (10%) зафіксовано в Оболонському районі, найменший (8,1%) – у Печерському.

В зв’язку з цим глава ЦВК Михайло Охендовський звернув увагу Верховної ради на «доцільність взагалі збереження мажоритарної системи абсолютної більшості, яка використовується для виборів мерів великих міст… Адже метою запровадження цієї системи було якраз досягти максимальної легітимізації обраних міських голів – з тим, щоб за обраного міського голову проголосувало більше 50% виборців. При наднизькій явці цілком можлива ситуація, коли 50% виборців та проголосують – але це буде десь 15-17% у відповідному міст».

Нагадаємо, 15 листопада в Україні проходить другий тур місцевих виборів. Будуть обрані мери міст з населенням понад 90 тис. осіб, де жоден з кандидатів не набрав більше 50% голосів виборців. Таких міст – 29.

Отже, голосування проходить у 19 обласних центрах: Києві, Вінниці, Луцьку, Дніпропетровську, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Кіровограді, Львові, Миколаєві, Полтаві, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові.

Мера обирають також у 10 містах обласного значення: Дніпродзержинську, Кривому Розі, Нікополі, Павлограді (Дніпропетровська область), Краматорську (Донецька область), Бердянську, Мелітополі (обидва – Запорізька область), Білій Церкві (Київська область), Кременчуці (Полтавська область), Сєвєродонецьку (Луганська область).

1663 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *