У Парижі зіткнення між поліцією і учасниками кліматичного протесту

653b5bd-gazУ столиці Франції відбувся конфлікт між поліцією і учасниками акції, спрямованої проти проведення кліматичної конференції ООН.

Зазначається, учасники протестів зібралися на площі Республіки, незважаючи на заборону подібних акцій у зв’язку з надзвичайним станом після терактів у Парижі 13 листопада.

У другій половині дня мітингувальники, багато з яких були в масках, вирушили до площі Республіки, скандуючи: «Надзвичайний стан, поліцейську державу! Ми не віддамо своє право на демонстрацію».

Учасники кидали в поліцію взуття та пляшки. Вони також намагалися знести бар’єр, за яким стояли силовики. Поліцейські у відповідь стріляли гумовими кулями, а також застосували сльозогінний газ.

Також сьогодні екоактивісти, незважаючи на заборону влади, побудували живий ланцюг за участю 10 тис. чоловік.

Нагадаємо, 30 листопада в Парижі починається кліматична конференція ООН.

У ній візьмуть участь представники 195 країн, у тому числі 147 глав держав і урядів.

Паризька конференція повинна стати вирішальною для досягнення нових домовленостей по боротьбі з глобальним потеплінням.

У зв’язку з терактами в Парижі керівництво країни 18 листопада заборонив два мітинги екологічних активістів, які планували провести їх 29 листопада та 12 грудня.

21 листопада було продовжено заборону на проведення демонстрацій, введену у зв’язку з терактами в Парижі, до 30 листопада включно.

Зазначимо, що президент України Петро Порошенко запланував робочу поїздку до Франції на 29-30 листопада для участі у відкритті Міжнародної кліматичної конференції ООН COP21 (Conference of Parties).

1645 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *