У Криму святкують День Конституції республіки

1428598304_den-konstitucii-krymaСьогодні, 11 квітня, виповнюється рівно рік як була ухвалена нова Конституція Республіки Крим. З цього приводу на півострові відбуваються різні заходи, часом не зовсім зрозумілі.

Наприклад, у четвер, 9 квітня, у відділі реєстрації РАГСу влаштували урочисте вручення Конституції Криму дітям, народженим 11 квітня 2014 року. Їх влада республіки назвала «ровесниками нової кримської Конституції». Прийняти такі привітання виявили бажання батьки чотирьох однорічних хлопчиків і двох новонароджених.

У п’ятницю, 10 квітня, у Сімферополі з ініціативи влади провели акцію з безкоштовної роздачі друкованої версії Конституції Криму. Документ трьома державними мовами Криму – російською, українською та кримськотатарською – вручали перехожим на вулиці студенти-волонтери Кримського інституту інформаційно-поліграфічних технологій. За інформацією міністерства внутрішньої політики та інформації російського уряду Криму, за 2 години студенти-волонтери роздали 2500 примірників у 10 точках Сімферополя. Загальний тираж склав 50 тисяч примірників.

На урочистих зборах, що відбулися напередодні, голова республіки Сергій Аксьонов наголосив, що 11 квітня – це «день єднання всього багатонаціонального кримського співтовариства, день торжества права і демократії».

Втім, слова Аксьонова про те, що «день Конституції Криму – це день торжества права і демократії», йдуть врозріз із реальним станом справ. На півострові, як і раніше, проводяться обшуки у журналістів та активістів, людей затримують і викликають на допити в правоохоронні органи. На думку спостерігачів, останні резонансні випадки тільки підтверджують цю думку.

У четвер, 9 квітня, в квартирі ялтинської журналістки Тетяни Гучакової співробітники ФСБ провели 10-годинний обшук, у результаті якого була вилучена вся комп’ютерна техніка, а потім її відвезли на допит. Після проведення слідчих дій Гучакову звільнили.

Також 9 квітня слідчі провели обшук у квартирі цивільної дружини активіста Майдану Олександра Костенка, якого звинувачують у побитті співробітника «Беркута». На даним момент Олександр перебуває в СІЗО Сімферополя.

Про те, що в Криму ситуація з правами людини гірша, ніж у середньому по Росії, визнала й уповноважена з прав людини в республіці Людмила Лубіна.

«На середньоросійський рівень ми поки не вийшли. На прийоми до нас приходять по 90-100 чоловік – це дуже багато, набагато більше, ніж в інших суб’єктах Російської Федерації. Потік людей, яким потрібний захист і допомога, не зменшується», – сказала вона в недавньому інтерв’ю виданню «Інтерфакс».

За словами Лубіної, за півроку в інститут уповноваженого, за допомогою звернулися понад тисяча осіб.

844 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *