У Держдумі РФ пропонують заборонити використання Windows 10

pic_6ec302a46cad014092bb3e7c71984810Генпрокуратура Російської Федерації проведе перевірку операційної системи Windows 10 від Microsoft на відповідність російському законодавству про персональні дані.

Ініціатором перевірки став головний юрист фракції КПРФ у Держдумі Вадим Соловйов. Він нагадав, що операційна система в автоматичному режимі збирає інформацію про користувача.

Відвідані веб-сторінки, паролі до сайтів, координати користувача, фрагменти поштового листування і SMS, дані про вчинені дзвінках і інша персональна інформація – все це Microsoft може зберігати у себе на серверах. Головного юриста КПРФ також обурив той факт, що розробник ОС залишив за собою право надавати спецслужбам окремі фрагменти особистого листування та інших персональних даних користувачів.
Соловйов нагадав, що, відповідно до російського законодавства, збір і обробка персональних даних громадян Росії можуть бути здійснені тільки тими організаціями, які входять до реєстру операторів персональних даних. І найважливіший момент – персональні дані росіян повинні оброблятися і зберігатися на території Російської Федерації.

Microsoft у згаданому вище реєстрі не має. Тому Соловйов вважає поширення Windows 10 на території країни просто незаконним. Він також вважав за потрібне відзначити, що мова і зовсім йде про шпигунство, тому як багато російських державних структур використовують в роботі операційну систему Windows.

Звернення до генпрокуратури Російської Федерації з приводу Windows 10 містить в собі не тільки запит про проведення перевірки операційної системи, але і прохання вжити необхідні заходи по блокуванню Інтернет-ресурсу, з якого можна скачати дистрибутив ОС.

25434 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *