Томбінський: безвізовий режим – «це своєрідний контракт» між ЄС та Україною

38341Голава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявляє, що після переговорів президента України Петра Порошенка з керівниками інституцій ЄС у Брюсселі в середу стане зрозуміла доля звіту Єврокомісії щодо лібералізації візового режиму для України.

Про це дипломат розповів в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Нам слід сьогодні дочекатися зустрічі президента (України — Ред.) із президентами Європейської ради, Європейської комісії та Європарламенту. Це буде останнє обговорення», — зазначив Томбінський.

За його словами, безвізовий режим – «це своєрідний контракт» між ЄС та Україною.

«А для контракту необхідне розуміння обох сторін щодо того, що його положення не декларативні, що вони виконуються. І для цього, можливо, і потрібне ще сьогодні обговорення у Брюсселі», – наголосив дипломат.

«Нам потрібно почекати підсумків переговорів у Брюсселі, ми сьогодні чекаємо всі ці деталі. Але є настрій, щоб відкрити безвізовий режим для України … коли передбачені зобов’язання в рамках лібералізації візового режиму реалізовані (Києвом — Ред.)», — додав глава представництва ЄС в Україні.

Також Томбінський додав, що Євросоюз в грудні прийме рішення щодо продовження санкцій проти Росії.

«Сьогодні був вислів пана Ренці (прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці – Ред.), що у Італії сьогодні немає ніяких питань з приводу продовження санкцій проти РФ, але з боку Італії є питання щодо того, щоб найближчими місяцями переглянути ці санкції. Але на сьогоднішній день це питання вже зрозуміле», – пояснив посол.

7510 Total Views 30 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *