США ввели нові санкції проти Ірану через ракетну програму

Менш ніж через добу після зняття санкцій з Тегерана у зв’язку з його ядерною програмою, США оголосили про нові штрафні заходи, пов’язані з ракетною програмою республіки.

Президент США Барак Обама виступив зі спеціальним зверненням, присвяченим угоді з Іраном щодо ядерної програми, яка позбавляє його можливості отримати ядерну зброю. Трансляція виступу пана Обами велася на каналі Білого дому на YouTube.

Попри те, що Обама вважає значним досягненням підписання міжнародної ядерної угоди з Тегераном, напруження між США та Іраном продовжує існувати через програму розробки останнім нових балістичних ракет, що і викликало запровадження нових санкцій.

Санкції стосуються 11 компаній і приватних осіб, пов’язаних з програмою випробування іранських балістичних ракет.

При цьому зазначається, що до списку потрапила компанія Mabrooka Trading Co, розташована в ОАЕ, а також мережа компаній в Китаї та ОАЕ, які були залучені до процесу закупівель комплектуючих для балістичних ракет. У США вважають, що використання цих мереж мало на меті заплутати сліди та обдурити постачальників цього обладнання щодо кінцевого споживача.

Нагадаємо 16 січня США і ЄС зняли санкції щодо Ірану, після того як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) оголосило про виконання Тегераном всіх умов, щодо демонтажу ядерної програми. Обама також підкреслив, що ядерні домовленості з Іраном показали можливості дипломатії. Відзначимо, США та Іран не мають дипломатичних відносин з 1979 року.

6757 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *