США стурбовані планами Китаю

92dba88bea6b7d9299f54eae53d2a7892264f4d8Делегація китайських військових, відвідала Ригу, повідомила, що в найближчі роки військові кораблі КНР можуть увійти в балтійські порти. Японія і США будуть зміцнювати співпрацю у військовій сфері. Про це було заявлено в середу після зустрічі міністрів оборони двох держав. У ході цих же переговорів глава Пентагону Ештон Картер запевнив японського колегу Гену Накатані, що США підтримують Японію в суперечці з Китаєм за острови Сенкаку.

Крім того, як зазначає Wall Street Journal, Картер висловив занепокоєння у зв’язку з тим, що претензії КНР на акваторію Південно-Китайського моря «можуть мати військовий вимір» – він пояснив, що мова йде про намір Китаю звести на «спірних» рифах штучні острови , на яких цілком можна розмістити військові об’єкти. Як повідомляє «Інтерфакс», Картер привітав прагнення Японії до підвищення своєї військової ролі в Азії, що, на думку американських експертів, пов’язане з «зростаючої напористістю» Китаю щодо взаємних територіальних претензій з Японією.

Глава Пентагону нагадав про те, що ситуація зі спірними островами Сенкаку (або, по-китайськи, Дяоюйдао) потрапляє під 5-й пункт спільного договору про безпеку між США і Японією. Цей пункт свідчить, що будь-яка агресія по відношенню до територій буде розцінюватися США як загроза власної національної безпеки і дозволить діяти в цьому зв’язку відповідно до власних конституційних положень. Про плани зміцнення американо-японського військового співробітництва стало відомо днями.

31 березня уряд Сіндзо Абе оприлюднило намір надати в парламент законопроекти, покликані реалізувати право Японії на колективну самооборону. Як зазначає «Голос Америки», враховуючи те, що Ліберально-демократична партія, лідером якої є прем’єр Абе, займає більшість у парламенті, закони, швидше за все, будуть прийняті.

Повідомляється, що до кінця червня Японія і США планують розробити нові принципи своєї співпраці, які передбачатимуть більш помітну роль Токіо.

Представники Збройних сил Китаю, що прочитали в Ризі лекцію про стратегію КНР в оборонному плані, повідомили, що в найближчі роки китайські військові кораблі можуть увійти в порти прибалтійських держав.

У п’ятницю, 10 квітня Китай заявив, що прагне миру в питаннях, що стосуюються Південно-Китайського моря і спростовує коментарі президента США Барака Обами щодо того, що Пекін демонструє свою силу, щоб залякати сусідів у регіоні, в якому веде насипні та будівельні роботи, розширюючи територію деяких островів.

Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньїн заявила, що Китай виступає за переговори з метою врегулювання напруженостей у відносинах між країнами-претендентами на острови Південно-Китайського моря, багатого рибою і потенційно величезними запасами корисних копалин.

7812 Total Views 6 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *