Сьогодні ВР більшістю голосів проголосувала за реструктуризацію держборгу України

скачанные файлыУ четвер, 17 вересня, Верховна Рада України ухвалила низку урядових законопроектів щодо реструктуризації та часткового списання боргів та підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Усі закони були підтримані конституційною більшістю – понад 300 голосами.

Перед самим голосуванням Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк ще раз звернувся до Парламенту «прийняти відповідальне рішення для країни і мільйонів українців – свідоме і відповідальне рішення».

Він нагадав, що ухвалення закону про реструктуризацію і списання боргів дозволяє списати 3,6 мільярда доларів США з боргового портфеля: «Це ті борги, які брав не цей Уряд і не цей Парламент. Це ті борги, які накопичували 20 років. Але це ті борги, які ми повинні гасити».

Досягнення Угоди між Міністерством фінансів та Спеціальним комітетом кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього комерційного боргу України є значним успіхом нашої країни і головною складовою плану Міністерства фінансів зі стабілізації економіки України та закладання підвалин для відновлення її зростання. Угода передбачає:

– негайне зменшення основної суми суверенного і гарантованого державою комерційного зовнішнього боргу на 20% ($3.6 млрд)

– перенести погашення ще $11,5 млрд  на період після 2019 року. І, таким чином, надати Україні 4 роки без погашення зовнішнього комерційного боргу на відновлення економіки та повернення до сталого зростання ВВП.

Зниження боргового навантаження на Україну дозволить посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку та, завдяки цьому, пожвавити залучення інвестицій.

Дана угода з реструктуризації забезпечує досягнення трьох цілей реструктуризації, що було встановлено у програмі співробітництва України з МВФ «Механізм розширеного фінансування», і є необхідною умовою для продовження успішної співпраці України з Міжнародним Валютним Фондом та іншими двох- та багатосторонніми міжнародними партнерами України.

Сьогоднішнє голосування за пакет законів щодо реструктуризації боргу є важливою демонстрацією державницької позиції народних депутатів країни, та вкотре показує силу та єдність всіх гілок влади в Україні у їхньому бажанні реформувати країну.

За результатами ухвалення відповідного пакету законів у Верховній Раді, вже у найближчі дні Міністерство фінансів планує розпочати юридичну процедуру щодо обміну єврооблігацій.

 

3936 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *