Швеція закриває кордон з Данією через біженців

86411a75035971ac4c7164dc1a_89a00759З понеділка, 4 січня, при в’їзді на міст-тунель через протоку Ересунн, що з’єднує Швецію з Данією, буде введений режим прикордонного контролю, передає Гомін з посиланням на Deutsche Welle.

З 4 січня Швеція вводить паспортний контроль на Ересуннському мосту, що з’єднує її з Данією. Раніше Шенгенська угода забезпечувало вільний проїзд через протоку Ересунн, а міст вважався символом євроінтеграції.

Таким способом Швеція сподівається зупинити потік нелегальних мігрантів, що в’їжджають в країну. У всіх пасажирів поїздів, автобусів і поромів, що перетинають протоку, будуть перевіряти паспорти і візи, незважаючи на Шенгенську угоду.

Швеція закрила кордон після того, як в 2015 році прийняла більше 160 тис. мігрантів біженців, в основному з Сирії, Іраку та Афганістану. Таким чином, Швеція з 10-мільйонним населенням вийшла на перше місце серед країн Євросоюзу за чисельністю прийнятих біженців на душу населення, і зажадала від інших країн Євросоюзу розподілити біженців зі Швеції.

Фахівці Ересуннського інституту підрахували, що затримки у звязку з прикордонним контролем обійдуться в 175 тис. євро. Також нововведення привели до припинення прямого залізничного сполучення між центральним вокзалом Копенгагена і шведської територією.

До цього побудований 2000 року Ересуннський міст між двома державами загальною довжиною 7,8 кілометра вважався символом європейської інтеграції та свободи пересування.

17 грудня шведський парламент ввів паспортний контроль в поїздах, автобусах і на поромах через протоку Ересунн з 4 січня максимальним терміном на півроку. За два дні до цього рішення прем’єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що його країна, ймовірно, буде змушена ввести контроль на кордоні з Німеччиною.

1633 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *