Росію накриє хвиля банкрутств

150112103853-russia-banks-putin-620xa

Росія зіткнется з хвилею банкрутств, якщо процентні ставки по кредитам не знизяться.
Анатолій Аксаков, президент регіональної банківської асоціації та заступник голови російського фінансового ринку парламентського комітету, сказав, що фірми які мали гроші, втекли.
“Банкіри вважають, що теперішня ситуація викличе хвилю банкрутств і не тільки серед кредитних установ, але і серед підприємств і компаній,” Аксаков писав це у листі до центрального банку, як повідомляли російські державні ЗМІ.
Аксаков заявив, що центральний банк повинен знижувати ставки в цьому місяці до 15% з 17%, а потім поступово до 10,5%. Якщо ЦБ дає 17% це означає, що деякі компанії були змушені запозичувати під 30%.

Більш низькі ставки дозволять банкам кредитувати більше компаній і приватних осіб, сказав він.
Коментарі сигналізують про поглиблення напруги у фінансовому секторі Росії. Рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг країни минулого тижня, звинувачуючи різке погіршення її економічного світогляду.
Результатом західних санкцій, стала криза готівки, через що закрилось багато компаній з міжнародних ринків фінансування.
Регіональна авіакомпанія Ак Барс Аеро заявила у понеділок, що не буде зупиняти свою роботу до березня,  інші російські авіакомпанії хочуть зупинити продаж квитків в рублях, бо через постійне падіння рубля, їх фінансові проблеми поглиблюються.
Обвал рубля, частково викликаний падінням цін на нафту, призводить до економічних втрат та росту інфляції. Річна інфляція склала 11,4% в 2014 році, повідомили  державні ЗМІ вчора. Саме це змусило центральний банк підвищити процентні ставки.
Рубль знову перебував під тиском у понеділок, впавши на 1,3% по відношенню до долара США, ціни на нафту продовжують скочуватись. Росія сильно залежить від нафтових доходів.

Російський рубль втратив близько 40% своєї вартості в 2014 році.

Уряд намагається зміцнити банківський сектор серією рекламних проектів, витрачаючи мільярди, щоб підтримати кредиторів, включаючи ВТБ, Газпромбанк і  Trust Bank.

Спеціаліст по кредитній політиці BNP Paribas Тетяна Чембарова стверджує, що російський уряд вже витратив 143 млрд доларів зі своїх резервів на підтримку економіки в майбутньому році. І ця цифра може зрости.
“Банкам можуть знадобитися близько $ 45 млрд в 2015 році, для підтримки кредитування  і $ 11,5 млрд для вирівнювання курсової різниці “, пише кредитний фахівець Тетяна Чембарова.
«Якщо поточна ситуація продовжиться, то 2016 нам представляється найбільш важким, оскільки в цьому випадку виникнуть реальні ризики дефолтів за корпоративними кредитами», вважає Чембарова.

1630 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *