Росія не підтримала резолюцію щодо МАГАТЕ в ООН через Крим

997a4c91b1ceec809018db8add4ec7abРосія вперше не підтримала резолюцію Генеральної Асамблеї ООН на підтримку діяльності Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Резолюцію підтримали 99 країн (серед них Білорусь, Казахстан, США, Україна), у число 10, що утримались, крім Росії, увійшли Болівія, Венесуела, Зімбабве, Куба, Нікарагуа, Сирія, Судан, Танзанія і Чад, 84 держави не голосували.

Рішення утриматися при голосуванні, постійний представник РФ при всесвітній організації Віталій Чуркін пояснив тим, що в додатку до доповіді МАГАТЕ «міститься твердження, яке не відповідає дійсності, про те, що Севастополь протягом усього звітного періоду доповіді (2014) нібито входив до складу України».

«Це – завідомо неправдиве твердження, що ігнорує той факт, що після незаконного державного перевороту в Києві в лютому 2014 року населення Криму, включаючи місто Севастополь, на референдумі проголосувало за вихід зі складу України і возз’єднання з Російською Федерацією», – заявив Чуркін.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин у перебігу виступу на 59-й сесії Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні порушив питання контролю за ядерними об’єктами в Криму, який з 2014 року перебуває під контролем Росії.

Ухвалений голосуванням документ на основі доповіді МАГАТЕ освітлює позицію ООН, яка «знову заявляє про рішучу підтримку незамінної ролі агентства в наданні допомоги та сприяння в справі розвитку та практичного застосування атомної енергії в мирних цілях».

1036 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *