Російський опозиціонер Ілля Яшин презентував доповідь “Путін.Війна.”

putinvoina-375x250У Москві в центральному офісі партії РПР-ПАРНАС відбулася презентація докладу “Путін.Війна.”, над яким почав працювати Борис Нємцов, ймовірно, саме через цю працю й був застрелений. Збирати матеріали для доповіді Нємцов став з початку 2015. Після смерті роботу Б. Нємцова продовжили колишній віце-прем’єр Альфред Кох, журналісти Айдер Муждабаев, Олег Кашин, члени політради РПР-ПАРНАС Ілля Яшин і Леонід Мартинюк.

Доповідь складається з 65 сторінок та розбита на 11 глав. Надрукована мінімальним тиражем (2 тис.), його вистачить для поширення тільки на презентаціях, повідомив Яшин.  Окрім Москви презентації заплановані в регіональних центрах – Петербурзі, Ярославлі, Челябінську та інших. Одночасно розпоченається кампанія по збору коштів на видання доповіді для широкого розповсюдження. Але розмір наступного тиражу буде залежати від зібраних коштів, уточнив член політради РПР-ПАРНАС.

“Путін.Війна.” містить велику кількість цифр, від деяких волосся стає дибки. Наприклад, близько 53 млрд руб. було витрачено з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців – таку оцінку дав співавтор доповіді, директор з макроекономічних досліджень ВШЕ Сергій Алексашенко. Він припустив, що 21 млрд руб. потрібно на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. – на підтримку 30 тис. місцевих ополченців, 7 млрд руб. – на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

– 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку в доповіді також призводить Сергій Алексашенко.

– 2 трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. зі своїх заощаджень, за підрахунками Алексашенко, втратили росіяни за рік після приєднання Криму. Економіст пояснює, що у зв’язку із західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

Прочивши доповідь нічого нового по суті для себе не відриєшь, в ній лише викладені факти… Факти страшних подій під час яких пролось та досі ллється море крові та сліз.

Онлайн доповідь  “Путін.Війна.” можна переглянути на сайті Открытая Россия

32389 Total Views 24 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *