Російський опозиціонер Ілля Яшин презентував доповідь “Путін.Війна.”

putinvoina-375x250У Москві в центральному офісі партії РПР-ПАРНАС відбулася презентація докладу “Путін.Війна.”, над яким почав працювати Борис Нємцов, ймовірно, саме через цю працю й був застрелений. Збирати матеріали для доповіді Нємцов став з початку 2015. Після смерті роботу Б. Нємцова продовжили колишній віце-прем’єр Альфред Кох, журналісти Айдер Муждабаев, Олег Кашин, члени політради РПР-ПАРНАС Ілля Яшин і Леонід Мартинюк.

Доповідь складається з 65 сторінок та розбита на 11 глав. Надрукована мінімальним тиражем (2 тис.), його вистачить для поширення тільки на презентаціях, повідомив Яшин.  Окрім Москви презентації заплановані в регіональних центрах – Петербурзі, Ярославлі, Челябінську та інших. Одночасно розпоченається кампанія по збору коштів на видання доповіді для широкого розповсюдження. Але розмір наступного тиражу буде залежати від зібраних коштів, уточнив член політради РПР-ПАРНАС.

“Путін.Війна.” містить велику кількість цифр, від деяких волосся стає дибки. Наприклад, близько 53 млрд руб. було витрачено з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців – таку оцінку дав співавтор доповіді, директор з макроекономічних досліджень ВШЕ Сергій Алексашенко. Він припустив, що 21 млрд руб. потрібно на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. – на підтримку 30 тис. місцевих ополченців, 7 млрд руб. – на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

– 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку в доповіді також призводить Сергій Алексашенко.

– 2 трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. зі своїх заощаджень, за підрахунками Алексашенко, втратили росіяни за рік після приєднання Криму. Економіст пояснює, що у зв’язку із західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

Прочивши доповідь нічого нового по суті для себе не відриєшь, в ній лише викладені факти… Факти страшних подій під час яких пролось та досі ллється море крові та сліз.

Онлайн доповідь  “Путін.Війна.” можна переглянути на сайті Открытая Россия

35380 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *