Російські війська знову накопичують важке озброєння на кордоні з Україною

Tanks are seen on a freight train shortly after its arrival at a railway station in the Russian southern town of Matveev KurganРосійська армія зосереджує свої війська і сотні одиниць військової техніки, включаючи мобільні ракетні установки, танки і артилерію на імпровізованій базі недалеко від кордону з Україною, про це повідомив репортер Reuters.

«З більшості техніки знімають номерні знаки та позначки. І багато військовослужбовців також знімають знаки розрізнення з камуфляжів», – пише кореспондент міжнародної агенції новин Reuters Марія Цвєткова.

Упродовж чотирьох днів, починаючи з суботи 23 травня, Reuters був свідком того, як чотири товарні потяги з технікою та військовими прибули на залізничну станцію у Ростовській області. Щонайменше два з них подорожували далі до військової бази.

Багато автомобілів з номерами, але розпізнавальні знаки на них видалені, а військові вдягнуті у камуфляж без розпізнавальних знаків. Всі

Military vehicles drive along road at Russian southern town of Matveev KurganВсе це відбувається на базі полігона Кузьмінського, розташованого в 50 кілометрах від кордону з Україною.

Відповідаючи на питання журналістів про можливе російське вторгнення, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков рекомендував звернутися з цим питанням до Міністерства оборони, яке, в свою чергу, заявило, що у нього немає коментарів на цей рахунок.

Аналітики використовують Google і YouTube, щоб оцінити масштаб присутності російських сил в Україні, пише журналіст американської газети New York Times Майкл Ґордон.

«У спробі зруйнувати російські спростування (участі їхніх військ у конфлікті на сході України – ред.) незалежні експерти працюють, як цифрові «шерлоки холмси», використовуючи Google Street View, YouTube, Instagram, Twitter, супутникові фотографії й повідомлення у соціальних мережах, залишені російськими солдатами. До цього розслідування потім додають традиційні джерела інформації, наприклад, судові документи чи повідомлення у місцевих ЗМІ», – пише журналіст.

Проаналізувавши фотографії великих кратерів на території України, а також відео запуску ракет неподалік на російській території, аналітичний центр Atlantic Council, наприклад, дійшов висновку, що російські військові підрозділи обстрілювали Україну через кордон.

«Спираючись на супутникові фотографії та повідомлення російських солдатів у соціальних мережах, звіти вимальовують мережу російських військових таборів, які з’явилися біля українського кордону, і звідки на схід України відправляються російська зброя та військові. Ці табори можуть побачити всі, хто має доступ до Google Earth або Google Maps», – пише журналіст.

 

3226 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *