Рада надала українцям розширений доступ до інформації щодо постачання електроенергії, води й газ

1360845536_komunalkaКомпанії-виробники повинні оприлюднити інформацію про тарифи на офіційних сайтах і в ЗМІ.

Верховна Рада зобов’язала державні органи, органи місцевого самоврядування забезпечувати безперешкодний безкоштовний доступ громадянам до інформації про ціни та тарифи на електроенергію, газ, теплопостачання та водопостачання.

За відповідний законопроект «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» проголосували 242 народні депутати.

Зазначимо, що ініціатором проекту є Президент України Петро Порошенко.

Зокрема, новий закон передбачає розкриття інформації про права споживачів, місце та порядок одержання інформації споживачами, ціни/тарифи, їхні складові для всіх категорій споживачів, зміну цін/тарифів, частку та вартість електричної енергії, виробленої генеруючими потужностями (за видами генеруючих потужностей), в оптовій ціні на електричну енергію.

Крім того, споживачі зможуть порівняти тарифи в різних регіонах України, а також в Україні та інших державах.

Закон розроблявся з урахуванням рекомендацій Ради європейських органів регулювання енергетики (CEER).

Крім того, в липні Верховна Рада України прийняла законопроект, який забороняє встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від економічно обґрунтованих. У тому ж місяці президент його підписав.

1120 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *