Протистояння світів – білоруського та “руського міра”

rusmirЦього року вперше за 21 рік правління Лукашенка президентські вибори збіглися з глибокою економічною кризою в Білорусі. Колишнє гасло «За сильну і процвітаючу Білорусь» змінилося новим: «За майбутнє незалежної Білорусі!». Лукашенко недвозначно натякає, що мова йде про незалежність в першу чергу від Росії.

Передвиборчі гасла Олександра Лукашенка радикально помінялися. Якщо раніше упор робився на зростання добробуту людей, то тепер, у кризу, творчо перероблене гасло «Вітчизна в небезпеці!».

Головною загрозою для білоруської державності президентські ідеологи вирішили визначити Росію – при тому, що останні приблизно 15 років в якості головних ворогів Мінська позиціонувалися США, Євросоюз.

Тепер же головними об’єктами критики з боку Лукашенка стали російські олігархи («хочуть скупити білоруські підприємства»), Россільгоспнагляд («дискримінація білоруських продуктів») і взагалі «русский мир». Як бонус – все більш часті міркування мало не про потенційно можливої ​​війни з Росією.

937950bba2ae18319b017ce890a1e6fdНа нещодавній зустрічі з журналістами Лукашенко від душі висловився на тему «русского мира». «Це неправда, що більшість – за« русский мир ». Я питав посла (Росії): «Що означає збирання російських земель і що таке російський світ?». Ніхто мені так і не пояснив. Але зараз це так не звучить в російських ЗМІ. Я думаю, що вони почули мє критичне питання і зняли це з порядку денного ….Я не розумію, що таке« русский мир », ви – тим більше, а наш народ взагалі не розуміє, який« русский мир ». Тоді можна сказати про, білоруський світ. Це що, якесь протистояння світів? Тому це надумана, дурна якась підставі, теза. Не думаю, що він у білорусів знайшов якусь підтримку. А насторожив дійсно дуже багатьох ».

6691 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *