Президент Польщі підписав закон про ЗМІ

161846Президент Польщі Анджей Дуда поставив свій підпис під скандальними поправками до закону про ЗМІ, проти якого виступили в Європейському союзі, а також під ще двома важливими законами, передає «Радіо Польща».

Поправки до закону про ЗМІ передбачають дострокове завершення терміну роботи членів правлінь і контрольних рад Польського телебачення та Польського радіо.

Також, згідно зі змінами до закону, членів правління та наглядових рад буде затверджувати міністр казначейства, тобто ліквідується можливість проведення конкурсів.

Глава канцелярії польського президента Малгожата Садурська заявила, що Дуда уважно ознайомився з критикою на адресу закону, проте вважає, що «державні засоби масової інформації в Польщі повинні виконувати державну місію, бути неупередженими, об’єктивними і достовірними». На думку Сударської, в даний час польські державні ЗМІ таким критеріям не відповідають.

Нагадаємо, з критикою нового закону виступили ОБСЄ, Європейський мовний союз та Асоціація європейських журналістів.

2 січня стало відомо про відставку керівників кількох польських телеканалів в знак протесту посилення контролю над державними ЗМІ.

Також повідомляється, що Дуда підписав поправки до закону про держслужбу, яким буде здійснена зміна керівництва у відомствах і органах місцевої влади, які перебувають у підпорядкуванні уряду. Начальство буде також призначатися, а не вибиратися за допомогою конкурсу.

Дав добро президент Польщі і на те, щоб діти в школу йшли не в 6 років, як раніше, а в 7.

2905 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *