Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні

скачанные файлыСьогодні, 9 листопада, Арсеній Яценюк зустрівся з Верховним представником Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики –  Федерікою Могеріні.

Арсеній Яценюк подякував за інтенсивність і результативність співробітництва Уряду України та Європейської Комісії з широкого кола політичних, економічних, фінансових, безпекових і гуманітарних питань спільного порядку денного. Особливу увагу глава українського Уряду звернув на підготовку до запланованого на грудень засідання в Брюсселі Ради Асоціації Україна – ЄС, де відбудеться предметне обговорення всіх аспектів нинішньої взаємодії та планів на перспективу.

Відзначаючи поступальний процес ратифікації угоди про асоціацію між Україною і ЄС нашими європейськими партнерами, Прем’єр-міністр України водночас наголосив на важливості консолідації зусиль задля його якнайскорішого завершення.

Арсеній Яценюк також підкреслив необхідність зміцнення єдності і солідарності ЄС у протидії викликам, які мають виразну антиєвропейську та антиукраїнську природу – від безпекових загроз та політичного шантажу з боку Росії до проектів економічного монополії і тиску на ЄС, як, наприклад, «Північний потік – 2», плани зі створення якого вже викликали категоричну негативну відповідь як уряду України, так і глав багатьох європейських урядів – від Словаччини до Балтійських держав.

Окремо під час бесіди йшлося про заходи на підтримку внутрішніх реформ в України. Зокрема, було обговорено ініціативу створення фонду для підвищення виплат для українських посадовців тадержслужбовців, про що нещодавно йшлося в листі Арсенія Яценюка Президенту Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру. «Це – один із вагомих засобів подолання корупції в системі державної влади», – зазначив  Прем’єр-міністр.

Співрозмовники також обговорили процес мирного врегулювання на Сході України, актуальні питання економічних перетворень та законодавчої підтримки курсу європейської інтеграції нашої держави.

4327 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *