Прем’єр-міністр Греції подав у відставку

Tsipras-m_3414069bСьогодні ввечорі, прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас оголосив що йде з займаної посади у відставку. Пізніше, пообіцяв покласти на стіл президента країни лист про відхід.

Саме сьогодні, 20 серпня Ципрас мав дати відповідь стосовно проведення в країні позачергових загальних виборів. Це бажання виникло у нього на тлі бунту в його власній ліворадикальної партії СІРІЗА та труднощів з виконанням передвиборчої програми, що суперечить його зобов’язаннями перед міжнародними кредиторами. По суті, Ціпрас втратив парламентську більшість.

Депутати парламенту Греції після тривалих дебатів схвалили умови нового, третього пакету допомоги від Євросоюзу, вартість якого оцінюється в 86 млрд євро. Однак 40 депутатів правлячої партії СІРІЗА виступили проти угоди.

Раніше Греція вже отримала від міжнародних кредиторів перший транш кредиту в розмірі 13 млрд євро та пустила ці гроші на погашення боргу перед ЄЦБ.

Передбачається, що Афіни отримають за три наступні роки від міжнародних кредиторів близько 86 млрд євро. 25 млрд євро підуть на рекапіталізацію грецьких банків.

Точна дата загальних виборів в Греціїї ще не відома, але очікується, що вони відбудуться 20 вересня.

1726 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *