Помер перший прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю

singapore-economy-book_-03_37360021Перший прем’єр-міністр Сінгапуру, творець так званого сінгапурського економічного дива Лі Куан Ю помер у віці 91 р. Смерть наступила в понеділок, 23 березня, в 3:18 за місцевим часом в одній з лікарень Сінгапуру.

5 лютого колишній прем’єр-міністр був доставлений з гострою пневмонією в центральну лікарню Сінгапуру. 19 березня стало відомо, що Лі Куан Ю перебуває в критичному стані. Через ще три дні влада країни заявила про погіршення його стану. Жителі Сінгапуру несли до шпиталю квіти, листівки та подарунки.

Лі Куан Ю очолював уряд Сінгапуру з 1959 року, в 1990-му його змінив Го Чок Тонг. У 2004 році прем’єром став старший син Лі Куан Ю Лі Сянь Лун, який запропонував своїм попередникам залишитися в уряді на почесних постах: перший прем’єр став міністром-ментором, а другий – старшим міністром. У травні 2011-го Лі Куан Ю оголосив про відхід на пенсію.

Під керівництвом Лі Куан Ю Сінгапур перетворився з відсталої країни у фінансовий центр Південно-Східної Азії. Прем’єр домігся цього за рахунок залучення іноземних інвесторів, орієнтації економіки на високотехнологічний сектор, боротьби з корупцією та мафією, інвестицій в освіту громадян.

1225 Total Views 6 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *