Поляки готові зробити майже мільйон трудових мігрантів з України своїми співгромадянами

E55EC977-D30D-4794-90C4-E7D70DF73DE5_cx38_cy5_cw62_mw1024_s_n_r1Асоціація підприємців і роботодавців Польщі пропонує дати право на постійне проживання в країні одному мільйону мігрантів, повідомляє «Гомін» з посиланням на «Польське радіо».

Голова Асоціації підприємців і роботодавців Цезар Казьмерчак підкреслив, що в нинішній ситуації найкраще звернутися до українців, число яких в Польщі оцінюють в один мільйон.

За його словами, «це мігранти високого класу», яких не потрібно навчати мови, професійним навичкам, надавати їм житло, оскільки вони самі з цим відмінно справляються.

За тематичним опитуванням таку ідею підтримують більше 50% поляків, що схвалили варіант надання посвідок на проживання українцям.

До 2050 року населення Польщі, за прогнозами, скоротиться більш ніж на 4 млн чоловік. З решти 34 млн більше 10% будуть старими в віці понад 80 років. «Такі прогнози – це справжня катастрофа», – повідомляє прес-служба Асоціації підприємців.

За оцінками аналітиків організації, щоб підтримати поточний рівень економіки, до 2050 року країна повинна прийняти близько 5 млн іммігрантів.

За даними Асоціації підприємців, майже мільйон іммігрантів з України принесе державному бюджетові Польщі в масштабі року прибутки у розмірі від 7 до 9 мільярдів злотих прибутку.

За деякими розрахунками, саме стільки українців вже працюють в країні.

Нагадаємо, що Польща останнім часом активно використовує тему українських мігрантів, щоб аргументувати відмову від прийняття переселенців із Близького Сходу.

2393 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *