Петро Порошенко зустрівся з представником США в ООН Самантою Пауер

1433961244-3868-poroshenko-reutersСаманта Пауер, представник США в Організації Об’єднаних Націй, прибула в Україну, щоб ознайомитись з перебігом імплементації Мінських домовленостей. На зустрічі з Президентом України, Саманта Пауер висловила підтримку територіальній цілісності України.

«Ви не уявляєте, наскільки Ви зараз відомі в Україні», – пожартував на початку зустрічі Президент, відзначивши, що в Україні дуже багато людей дивляться трансляції засідань Радбезу ООН, який розглядає «українське питання».

Президент наголосив на важливості для України підтримки з боку Ради безпеки ООН та представника США в Організації, а також на високому рівні співпраці України та США у питаннях безпеки.

«Наші найбільші очікування щодо втілення у життя Мінських угод пов’язані з підтримкою з боку Ради безпеки ООН», – заявив Петро Порошенко, нагадавши про свою зустріч 8 травня з Генеральним Секретарем ООН Бан Кі-муном та обговорення можливості залучення міжнародного миротворчого контингенту до забезпечення реалізації Мінських домовленостей.

Президент поінформував про неухильне виконання Україною своїх зобов’язань за Мінськими угодами, зокрема, про намагання започаткувати політичний процес через проведення вільних чесних виборів, та про їх численні порушення з боку бойовиків. Так, за словами Глави держави, у ситуації, коли 3 червня бойовики, що підтримуються Росією, атакували українських військових у Мар’їнці Донецької області, Україна діяла у повній відповідності до зобов’язань за Мінськими угодами та змогла відстояти Мар’їнку, продемонструвавши відповідальність.

Глава держави наголосив на важливості відновлення Україною контролю над українсько-російським кордоном, вирішення важкої гуманітарної ситуації, в якій опинились мешканці окупованих територій. Президент відзначив важливість відкриття в Києві офісу ООН на підтримку Мінських домовленостей, про що він домовився під час зустрічі з Бан Кі-муном, зазначивши, що це дозволить ефективно доповнити діяльність Моніторингової місії ОБСЄ.

Саманта Пауер зазначила, що основною ціллю її візиту є ознайомлення з перебігом виконання Мінських домовленостей. Також, вона прибула для того, щоб посприяти відкриттю офісу ООН із підтримки Мінських домовленостей в Україні.

Президент висловив сподівання, що скоординовані зусилля дозволять Україні стати непостійним членом Ради безпеки ООН, подякувавши Саманті Пауер за її особистий вклад у відстоювання позиції України.

Президент зазначив, що відкриття в Україні офісу підтримки ООН дозволить Організації отримувати інформацію про ситуацію у країні з першоджерела. «Зараз ми здійснюємо кроки, щоб зробити ситуацію на лінії зіткнення та навколо більш безпечною», – сказав Президент.

Петро Порошенко наголосив на важливості вирішення гуманітарних проблем 4 мільйонів українців, які опинилися на окупованій території фактично у заручниках у бойовиків.

Саманта Пауер високо оцінила намір Глави держави завтра відвідати Донецьку область. Вона повідомила, що відвідала місця проживання переселенців з Донецької області і була вражена тим, як пересічні українці мобілізовуються і допомагають у облаштуванні вимушених переселенців. За її словами, вона відвідала багато країн, де існує проблема вимушених переселенців, і лише в Україні вона побачила такі приклади взаємодопомоги.

1741 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *