Петро Порошенко та Ангела Меркель обговорили виконання Мінського процесу

Президент України Петро Порошенко та Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель провели ділову зустріч у Берліні на якій обговорили виконання Мінського процесу.

Перед початком переговорів Глава Української держави заявив. «Ми висловлюємо тверду надію на прогрес, на те, що вдасться забезпечити повне припинення вогню, відведення важкої техніки та звільнення заручників. Ми впевнені в тому, що альтернативи Мінську не існує, і я як Президент України, безумовно, наголошую на мирному врегулюванні», – заявив Президент України.

Президент підкреслив роль Німеччини і особисто пані Канцлера в розробці і підписанні Мінських угод. Петро Порошенко наголосив, що Україна є абсолютно твердим прихильником неухильного виконання всіх без виключення пунктів Мінських угод. «Ми демонструємо реальний прогрес у забезпеченні режиму припинення вогню, у відведенні військ, і у початку роботи робочих підгруп на минулому тижні в Мінську», – зазначив Президент.

Однак, Глава держави констатував відсутність повного припинення вогню. «Україна кожен день втрачає найкращих своїх синів, не може дочекатися звільнення з полону заручників, і сьогодні більше 400 заручників перебувають в нелюдських умовах в полоні бойовиків», – сказав Петро Порошенко. За словами Президента, більше 30 українців сьогодні знаходиться за ґратами у Російській Федерації.

Президент наголосив на необхідності звільнення всіх заручників, включно з Надією Савченко, Героєм України, депутатом українського парламенту, членом Парламентської асамблеї Ради Європи.

42708У свою чергу Федеральний канцлер констатувала, що наразі не було досягнуто того, що має забезпечити Мінський процес. Вона особливо відзначила напружену ситуацію в Широкиному та в районі Донецького аеропорту та наголосила, що Мінські угоди є платформою, де Німеччина спільно з Францією і надалі готова підтримувати Україну на шляху до миру. Ангела Меркель також особливо відзначила низькі темпи в питанні звільнення заручників.

Петро Порошенко подякував Ангелі Меркель за постійну і тверду підтримку, яку Німеччина надає Україні в ці непрості часи. «Рука підтримки німецького народу сьогодні як ніколи потрібна Україні – і щодо економіки, і щодо гуманітарної допомоги, де німецький Уряд активно допомагає нам у питанні влаштування переміщених осіб, і у питанні відновленні інфраструктури Донбасу, і в питанні подолання економічної кризи, яка була викликана війною», – зазначив Президент.

6613 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *