Папа Римський вперше відвідав Кубу

Pope Francis (L) waves as he arrives, accompanied by Cuba's President Raul Castro, at the Havana airport September 19, 2015. REUTERS/Tony GentileУ суботу, 19 вересня, Папа Римський Франциск прибув з першим апостольським візитом на Кубу, його зустрів глава держави Рауль Кастро.

Тисячі людей вишикувалися вздовж вулиць кубинської столиці, щоб привітати понтифіка.

Франциск закликав кубинців домагатися дипломатичного зближення з США, зазначивши, що воно може стати прикладом примирення для всього світу.

«Кілька місяців ми є свідками явища, яке наповнює всіх нас надією: процесу нормалізації відносин. Я закликаю політичних лідерів непохитно йти по цьому шляху. Це має стати прикладом примирення для всього світу», – зазначив понтифік.

Папа також пообіцяв підтримку католицької церкви кубинському народові, який стикається з жорсткими обмеженнями громадянських свобод при комуністичному режимі і має економічні проблеми через ізоляцію Куби.

У свою чергу лідер Куби Рауль Кастро, подякував папі за допомогу в налагодженні відносин з США після більш ніж піввіковий ворожнечі. У своїй вітальній промові Кастро також засудив торгове ембарго з боку США, і «окупацію» військово-морської бази Гуантанамо.

Папа Римський має намір провести на Кубі 4 дні.

22 вересня Франциск вилетить з міста Сантьяго-де-Куба до Вашингтону, де зустрінеться з президентом США Бараком Обамою. Він також відвідає Нью-Йорк і Філадельфію, і стане першим понтифіком, який буде присутнім на спільному засіданні сенату і палати представників.

Після Іоанна Павла II і Бенедикта XVI Франциск став третім главою Ватикану, який відвідав Кубу.

5674 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *