Нацбанк посилив правила покупки валюти для бізнесу

793aaece96b67361274153b0cf555f52Юрособи та підприємці зобов’язані купувати або обмінювати валюту за зовнішньоекономічним договором через один банк.

Національний банк України зобов’язав з сьогоднішнього дня учасників бізнесу купувати або обмінювати валюту за зовнішньоекономічним договором через один банк або встановити порядок переведення контакту на обслуговування в інший банк. Таким чином регулятор посилив правила покупки валюти під зовнішньоекономічні контракти для бізнесу.

Про це йдеться в постанові регулятора №822 про зміну порядку торгівлі іноземною валютою, яка опублікована на сайті НБУ і вступає в дію сьогодні, 27 листопада.

У постанові говориться, що юрособи та підприємці-резиденти для покупки або обміну валюти, призначеної для розрахунків за кожним зовнішньоекономічним договором з нерезидентом , зобов’язані проводити цю операцію через одного суб’єкта ринку.

Згідно документу, клієнт може перевести зовнішньоекономічний договір на обслуговування до іншого суб’єкта ринку, в такому випадку він зобов’язаний дати дозвіл на отримання інформації про незавершені розрахунках за цим договором. Далі суб’єкт ринку, до якого переводиться договір, зобов’язаний звернутися до попереднього суб’єкту ринку, через який здійснювалися розрахунки за цим договором, для отримання всієї наявної у нього інформації про незавершені розрахунках. Обмін інформацією здійснюється засобами електронної пошти НБУ.

Таким чином НБУ планує боротися з виведенням з України валюти за допомогою фіктивних імпортних контрактів.

3541 Total Views 6 Views Today
Теги: ,

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *