Нардепи хочуть заборонити політичну агітацію і рекламу

px3ktipy0wx3Дев’ять народних депутатів зареєстрували проект закону, який повністю заборонить політичну агітацію на білбордах та інших зовнішніх носіях реклами.

Відповідний законопроект №2474а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження передвиборної агітації та протидії прихованій рекламі», зареєстрували у Верховній Раді 20.08.2015, який передбачає введення покарання для ЗМІ за приховану політичну рекламу.

Текст законопроекту оприлюднили на сайті ВР.

Ініціаторами проекту закону виступили народні депутати Ігор Луценко, Владислав Голуб, Ганна Гопко, Альона Шкрум, Олександр Черненко, Андрій Вадатурський, Оксана Юринець, Мустафа Найєм-Масі, Сергій Лещенко.

«Необхідність прийняття законопроекту обґрунтовується проблемою низькоякісного змістовного наповнення більшої частини політичної реклами (агітації), відсутністю на виборах справжньої дискусії про програми кандидатів, партій і підходів до їх реалізації», – йдеться в пояснювальній записці.

Проектом закону передбачається внесення змін у Закони України «Про рекламу», «Про місцеві вибори» і в Кодекс України про адміністративні правопорушення.

У Закон України «Про рекламу» пропонується, зокрема, заборонити агітацію у зовнішній рекламі за певних кандидатів, якщо вони не зареєструвалися учасниками виборчого процесу, зобов’язати ставити позначку «політична реклама» на агітації.

Окрім того, у Кодексі України про адміністративні правопорушення пропонуються внести положення про штрафи для ЗМІ за приховану рекламу (джинсу): «Розповсюдження в засобах масової інформації реклами, яка не ідентифікована як така відповідно до вимог законодавства, зокрема під виглядом інформаційних, новинних матеріалів –  тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб редакції або телерадіоорганізації – від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Також запропонували карати кандидатів та політичні партії, які розмістили відповідні рекламні матеріали.

2633 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *