На українську децентралізацію ЄС виділив ще майже 100 млн євро

1376308138Євросоюз виділяє Києву понад 100 млн євро на реформу з децентралізації і відновлення сходу країни. Про це 7 грудня заявила Єврокомісія (ЄК).

Єврокомісія в понеділок оприлюднила офіційний прес-реліз, в якому повідомила деталі надання Україні 100 млн євро на підтримку реформи з децентралізації та посилення місцевого самоврядування в Україні.

Повідомляється, що на цю програму виділяється 97 млн євро. В основному (90 млн євро) вона фінансується з бюджету ЄС, 6 млн євро дає Німеччина і 1 млн євро – Польща.

Ці кошти підуть безпосередньо на цілі децентралізації.

Ще 10 млн євро виділені на відновлення управлінських структур на постраждалому від війни Донбасі. Мова йде про ті райони Луганської та Донецької областей, які знаходяться під контролем Києва та постраждали від військового конфлікту.

Таким чином, загальна сума коштів – 107 млн євро.

«Україна залишається одним із пріоритетів порядку денного ЄС», – заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні на прес-конференції за підсумками засідання Ради Асоціації Україна-ЄС, що відбулось в понеділок.

Програма децентралізації – це друга програма для України, прийнята в цьому році Єврокомісією. У результаті загальний обсяг безоплатної допомоги Україні в 2015 році склав 200 млн євро. Ця програма – частина зобов’язань ЄС і європейських фінансових інститутів, які обіцяли Україні більше 12 млрд євро у вигляді грантів і кредитів для макрофінансової стабілізації та процесу реформ.

3715 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *