На парламентських виборах в Ізраїлі перемогла партія Бенджаміна Нетаньяху

640x400xF150317MA322-640x400.jpg.pagespeed.ic.mpSbVLfEeNПравляча партія “Лікуд” отримала перемогу на парламентських виборах в Ізраїлі. За підсумками підрахунку 99 відсотків бюлетенів у неї виходить 30 мандатів з 120 можливих в кнесеті 20-го скликання.
Локомотивом “Лікуда” є нинішній прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. Їх найближчий переслідувач – лівоцентристських блок “Сіоністський табір” на чолі з Іцхаком Герцогом – отримає тільки 24 мандати.

Нетаньяху оголосив про “велику перемогу” і вже проводить переговори для створення нового уряду: разом з поселенським лобі, правими та релігійними партіями “Лікуд” контролює більше половини місць у парламенті. Загалом, результати вчорашніх виборів дозволяють Нетаньяху сформувати коаліцію, яка знову затвердить його прем’єром.

Виступаючи перед своїми прихильниками в Тель-Авіві, ізраїльський прем’єр назвав результати виборів великою перемогою. “Незважаючи ні на що, ми домоглися великої перемоги для національного табору під проводом партії” Лікуд “, – сказав Нетаньяху.

Цікаво, що передвиборні опитування віддавали перевагу “Сіоністському табору”, а екзит-поли показували, що і лівоцентристи, і праві повинні розділити перемогу.

Дострокові парламентські вибори в Ізраїлі були оголошені після того, як у грудні минулого року розпалася правляча коаліція. Тоді прем’єр Нетаньяху відправив у відставку главу Мінфіну країни Яіра Лапіда і міністра юстиції Ципі Лівні.

1858 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *