На Львівщині офійно розпочались військові навчання «Фіарлес Гардіан–2015»

navc1_fc546Навчання «Фіарлес Гардіан–2015» розпочинають новий етап у співпраці України та Сполучених Штатів Америки у оборонній сфері, заявив Президент під час зустрічі з представниками ЗМІ у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області.

Глава держави зазначив, що питання про проведення таких навчань обговорювалося давно, вперше – ще 10 місяців тому, під час візиту в Україну Віце-президента США Джо Байдена.

«Як Президент і Верховний головнокомандувач, я надзвичайно задоволений тим, що наші домовленості нарешті почали реалізовуватись, і впевнений в тому, що тут сьогодні на Яворівському полігоні ми починаємо наші ефективні дії у встановленні, закріпленні і стабілізації миру», – заявив Президент.

Глава держави повідомив, що до цієї програми, крім Сполучених Штатів, також долучаться партнери з Канади, Великої Британії, Польщі, інших країн НАТО, а також Австралії.

«Така міжнародна співпраця дозволить нам ефективно виконати завдання, які стоять сьогодні перед Україною, не лише щодо захисту нашої територіальної цілісності і суверенітету, а й захисту свободи і демократії в Європі і світі», – зазначив П. Порошенко.

Також, гарант конституції зауважив, що весь світ зараз демонструє підтримку України, і він, як Президент і Верховний головнокомандувач, і надалі робитиме все можливе, щоб забезпечити мир і виконання домовленостей.

Глава держави подякував американським партнерам за якість інструкторів, які прибули в Україну для навчання та підготовки українських військових. Президент висловив переконання в тому, що така співпраця піде на користь українській армії. За словами Петра Олексійовича, програма навчань охоплює широке коло питань – починаючи від прав людини, правил та тактики ведення війни, закінчуючи навчанням в розвідці, управлінні вогнем, що сьогодні дуже потрібно українським військовим.

«Це робиться не стільки для цієї війни, яка зараз триває на Сході. Мої рішення, як Верховного головнокомандувача, щодо побудови Збройних Сил нової якості починають реалізовуватися».

Глава держави повідомив, що разом з інструкторами з США прибула новітня військова техніка, яка візьме участь у навчаннях ЗСУ, Нацгвардії та інших підрозділів.

У Яворові буде проходити підготовка лише інструкторів. «Не буде ситуації, коли тут будуть проходити навчання мобілізовані, які проходять тренування перед тим, як вирушити в АТО. Для цього у нас є власні центри, які ефективно виконують свою роботу», – сказав Петро Порошенко. Він також додав, що «з перших хвилин прибуття американських спецпідрозділів в Україну їх ефективна взаємодія зі ЗСУ та Нацгвардією є дуже високою».

Відповідаючи на питання, чи достатньо такої допомоги, Глава держави зазначив, що ще півроку тому Україна не могла отримати такої допомоги, бо ніхто не хотів співпрацювати, зокрема, через значну корупцію у військовому відомстві. На сьогодні ситуація змінилася завдяки прийнятим заходам та роботі волонтерського десанту, і вже зараз є можливість отримувати допомогу у вигляді техніки та організовувати такі навчання. «Сьогодні українській армії і державі довіряють, тому є можливість передавати техніку і проводити навчання», – сказав Президент.

871 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *