Михайла Касьянова звинувачують у сепаратизмі через його позицію відносно Криму

Russia's former Prime Minister and opposition leader Kasyanov speaks during an interview with Reuters at his office in MoscowДепутат Держдуми Євген Федоров готує запит на ім’я голови Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна, в якому просить провести перевірку заяв колишнього прем’єр-міністра країни Михайла Касьянова іноземним ЗМІ, так як екс-прем’єр висловився за необхідність повернення Криму до складу України.
На думку парламентарія, слова Касьянова підпадають під дію ч. 2 ст. 280.1 КК РФ «Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ», яка загрожує 5 роками позбавлення волі.
У середині травня Федоров вже відправив звернення на ім’я Бастрикіна, в якому просив слідчі органи провести перевірку дій Касьянова під час його перебування в США, де опозиціонер нібито передав представникам американського Конгресу список політиків і пропагандистів, щодо яких запропонував ввести санкції.
Зараз же парламентарія обурили деякі висловлювання Касьянова в інтерв’ю одному з французьких видань. Співголова РПР-ПАРНАС на питання про те, що б він зробив з Кримом, заявив, що відмовився б від окупації півострова без всяких сумнівів. Федоров зазначив, що ця заява може підпадати під ч. 2 ст. 280.1 КК РФ – публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, вчинені з використанням засобів масової інформації.
На сьогодні подібний злочин, згідно з КК РФ, карається обов’язковими роботами на строк до 480 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років.
Нагадаємо, в березні Касьянов заявив, що дії Росії щодо Криму обійшлися бюджету РФ в десятки мільярдів доларів. Російський політик назвав конфлікт у Криму більш глобальним, ніж у Придністров’ї або навіть у Південній Осетії.

17206 Total Views 21 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *