Мінфін пропонує скасувати оподаткування на мінімальну зарплату

макееваМіністерство фінансів ініціює зниження податку на доходи фізичних осіб до 0% на всю мінімальну зарплату з 1 січня 2016 року.

Про це сказала заступник міністра фінансів Олена Макеєва в інтерв’ю «Телеканалу 24».

«Сьогодні в Україні не оподатковується тільки 50% мінімальної зарплати – 609 грн обкладається НПФО за ставкою 0%. А з 1 січня повна мінімальна заробітна плата не оподатковуватиметься», – заявила вона.

Нагадаємо, Мінфін вирішив підвищити мінімальну зарплату в 2016 році тільки один раз – з 1 грудня. Майже весь рік мінімалка буде перебувати на рівні тисяча триста сімдесят вісім гривень, який повинен бути досягнутий з 1 грудня 2015 року. З грудня наступного року вона буде збільшена до 1543 гривень.

Макєєва підкреслила, що також планується знизити і розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), середнє значення якого на сьогодні становить 41 %.

Також у міністерстві продовжують розглядати доцільність об’єднання ПДФО і єдиного соціального внеску.

За словами заступника міністра, компенсувати зниження ставок планується за рахунок скасування спеціального режиму за податком на додану вартість для сільгоспвиробників (що дасть змогу залучити додатково майже 11 млрд грн), легалізації грального бізнесу, боротьби з контрабандою і податковими ямами.

Мінфін під час податкової реформи пропонуватиме принаймні на три роки ввести заборону на будь-які зміни до Податкового кодексу.

3952 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *