Латвія обирає нового президента

chika0039Сьогодні, 3 червня в Латвії відбудуться чергові вибори президента країни.

В них візьмуть участь лише чотири кандидата: Мартіньш Бондарс, Сергій Долгополов, Раймонд Вейоніс та Егіль Левітс – два опозиціонера і два представника коаліційних партій.

Коаліційні партії представляють Раймондс Вейоніс, висунутий Союзом «зелених» і селян, а також колишній суддя ЄСПЛ Егіль Левітс від «Національного об’єднання».

Опозиціонери представлені кандидатом від соціал-демократичної партії «Згода» парламентарієм Сергієм Долгополовим і депутатом сейму Мартіньшом Бондарсом від Латвійського об’єднання регіонів.

Місцева преса фаворитом вважає Раймонда Вейоніса, а його головним суперником – Егіля Левітса.

Нинішній глава держави Андріс Берзіньш відмовився балотуватися на наступний строк. Про це повідомляє Delfi.

Президента Латвії обирають депутати Сейму прямим таємним голосуванням. Для перемоги кандидат повинен отримати 51 або більше голосів депутатів.

Якщо в першому турі жоден з кандидатів не набирає 51 голосу, голосування проходить ще раз. Якщо у другому турі також ніхто не отримує більшість, то кандидат, який набрав найменше голосів, вибуває з боротьби.

Після цього Сейм голосує за тих, що залишилися, і якщо знову ніхто не набирає 51 голосу, то «гра на вибування» продовжується до тих пір, поки не залишаться тільки двоє.

Якщо і в цьому, останньому турі також ніхто не набирає 51 голос, вибори визнаються такими, що не відбулися і партіям доведеться шукати нових кандидатів. Новий тур виборів у такому випадку пройде через 10-15 днів, тобто не раніше 15 червня.

934 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *