Кожен охочий може проконтролювати витрачання державних коштів через систему електронних державних закупівель

WFUfxTuDYNTN6WYMx1SESw-LogoSupport1З метою забезпечення доступу громадськості до контролю над витратами державних коштів та покращання ефективності витрат була створена система електронних державних закупівель. Відтепер й Міністерство фінансів України долучилось до процесу проведення допорогових державних закупівель у електронному форматі.

Міністерство фінансів підписало договори з двома електронними торговими площадками, SmartTender.biz  та E-Tender, для проведення електронних закупівель через систему  prozorro – систему, що була створена за ініціативи громадських організацій, IT-компаній та комерційних електронних майданчиків та за підтримки державних органів України.

Через зазначені майданчики Мінфін проводитиме закупівлі, які не підпадають під дію Закону України «Про здійснення державних закупівель». Це  стосується закупівель товарів, робіт і послуг, вартість предмета закупівлі яких (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 100 тисяч гривень, а робіт – 1 мільйон гривень.

«Проведення допорогових закупівель через електронні майданчики дозволять залучити до них більшу кількість постачальників, що, в свою чергу, дозволить знизити ціну і зменшити витрати державних коштів», – зазначила Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів – керівник апарату. – Ми сподіваємося, що це перший крок у напрямі до налагодження більш прозорих закупівель , і що з часом законодавство дозволить нам поширити цей спосіб закупівель на більшу кількість товарів та послуг».

1850 Total Views 3 Views Today
Теги:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *