Керівництво СІЗО не приймає документи, що підтверджують внесення застави за Лукаш, – адвокат

990EDEB5-6C46-4F3F-8482-DD39F3A21E7E_mw1024_s_nЗахист колишнього міністра юстиції Олени Лукаш Юрій Іващенко заявляє, що керівництво СІЗО СБУ, в якому вона знаходиться, відмовляється приймати документи, що підтверджують оплату застави за неї, посилаючись на внутрішні інструкції.

«ІТТ відмовляється приймати підтверджують оплату застави документи, посилаючись на те, що вихідний день і на свої внутрішні інструкції», – сказав він.

Адвокат зазначив, що працівники ізолятора грубо порушують кримінально-процесуальний кодекс.

При цьому Іващенко повідомив, що захисту екс-міністра юстиції не відомо, чи знаходиться вона досі в СІЗО СБУ, адвокати третій день не можуть зв’язатися зі своєю підзахисною.

«Я як захисник не можу зустрітися зі своєю підзахисною майже третій день. Ми не знаємо, що відбувається, чи проводяться з нею слідчі дії, чи перебуває вона взагалі на Аскольдовому провулку (адреса СІЗО СБУ, – ред.)», – заявив Іващенко.

Адвокат зазначив, що захист не може поки звернутися в яку-небудь міжнародну інстанцію, для захисту прав Лукаш, оскільки не отримала ще жодного вмотивованого письмового пояснення або заяви, що саме відбувається.

«Ми не отримали жодного мотивованого письмового пояснення, що саме відбувається. Я як захисник не можу отримати доступ до підзахисної майже третій день, і ми не знаємо, що відбувається з нею у СІЗО», – сказав Іващенко.

За його словами, зв’язку з Лукаш немає, її мобільний телефон вимкнено. У СІЗО, де перебуває підзахисна, посилаються на вихідні.

Нагадаємо, раніше, Печерський районний суд Києва застосував до екс-міністра юстиції Олени Лукаш, підозрюваної у розкраданні і службовому підробленні, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і як альтернативу визначив заставу 5,115 млн грн.

У п’ятницю депутат Верховної Ради від фракції «Опозиційний блок» Вадим Новінський вніс заставу у розмірі 5,1 млн гривень за Лукаш, але Лукаш досі не звільнено.

4288 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *