Кабмін затвердив положення про Національну поліцію

Кабінет міністрів України затвердив положення про Національну поліції. Відповідну постанову № 877 від 28 жовтня опубліковано на сайті уряду.

У постанові зазначено, що Національна поліція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном через міністра внутрішніх справ та реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки та порядку.

Також у постанові описується коло завдань Національної поліції.

«Основними завданнями Національної поліції є: 1) реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку; 2) внесення на розгляд міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики в зазначених сферах; 3) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги», – йдеться також у документі.

При цьому Кабмін регулює граничну чисельність співробітників Національної поліції (крім поліції охорони).

Структура центрального органу управління та територіальних органів Національної поліції, кошторис Національної поліції затверджуються головою Національної поліції за погодженням з міністром внутрішніх справ.

Урядова постанова набере чинності одночасно з набранням чинності закону «Про Національну поліції».

Нагадаємо, 4 листопада Кабмін призначив главою Національної поліції України Хатію Деканоїдзе.

5365 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *