Грібаускайте: РФ не виконує мінські угоди, санкції продовжать

31.07.15_DalyЄвропейський Союз усвідомлює невиконання Росією мінських домовленостей, тому санкції проти неї будуть продовжені, заявила сьогодні президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв’ю телеканалу ICTV.

Військовий конфлікт в Донецькій і Луганській областях необхідно вирішувати виключно дипломатичними і політичними методами, оскільки Кремль не допустить введення миротворців на Донбас.

Грібаускайте також пояснила, чому політика європейських країн щодо Росії так відрізняється. За її словами, у віддалених від Росії країн, таких як Італія і Греція, не було важких відносин з Росією. У той же час країни Балтії пройшли через великі випробування через Росію і зараз відчувають з її боку загрозу.

Проте на загальноєвропейському рівні вдалося досягти консенсусу щодо мінських угод.

Крім того президент закликала Україну не здаватися агресорам і не давати можливості тероризувати своїх громадян. Грібаускайте заявила, що Україна обов’язково переможе, так як на її боці правда.

У ході інтерв’ю Даля Грібаускайте також висловила впевненість, що до кінця 2016 року Україна може отримати безвізовий режим з ЄС, і подолає нинішні труднощі, викликані існуванням олігархічної системи і війною.

«Україна за два роки зробила величезну роботу з підготовки до лібералізації, і хочу привітати з дуже позитивним звітом Європейської комісії в грудні минулого року, в якому сказано: «Україна готова». Тобто, залишилася тільки політична процедура – затвердження радою ЄС. І думаю, що цілком можливо, що протягом цього року, наприкінці 2016-го або на самому початку 2017-го Україна отримає безвізовий режим в ЄС», – сказала Грібаускайте.

28016 Total Views 6 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *