Генеральна Асамблея ПАЧЕС підтвердила мандати української делегації

55d5Як повідомила Керівник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАЧЕС ( Парламентська асамблея Чорноморського Економічного Співробітництва) Людмила Денісова, 9 червня, у перший день роботи 45-ї Генеральної Асамблеї ПАЧЕС, яка відбулася у м. Кишинів (Республіка Молдова), під час засідання було вирішено питання щодо підтвердження мандатів для української делегації.

Фактично, до розгляду питань порядку денного Генасамблеї делегати не дійшли. Ми протягом дня вели дискусії стосовно вимоги статуту ПАЧЕС щодо підтвердження мандатів для нових членів делегацій з метою надання права голосу під час засідання“, – зазначила Л.Денісова.

Першим розглядалося питання підтвердження мандатів для членів української делегації, оскільки вони вперше у новому складі беруть участь у засіданні Генеральної Асамблеї.

Я наполягла на тому, щоб проводилося відкрите голосування шляхом підняття рук членами делегацій від країн-учасниць ПАЧЕС. За підтвердження мандатів української делегації учасники засідання проголосували одноголосно“, – повідомила Керівник делегації Верховної Ради.

Перед другим питанням – підтвердження мандату для представника російської делегації у ПАЧЕС – депутата Держдуми РФ, куратора Криму Романа Худякова, члени української делегації закликали присутніх не голосувати за нього.

Українська делегація поінформувала про вимоги Худякова направити в Україну російських солдат через загрозу безпеки РФ.

Ми закликали інших членів делегацій не голосувати за представника Росії, який відкрито пропонував ввести війська країни-агресора на територію нашої держави“, – зазначила Л.Денісова.

Проти підтвердження мандату для Худякова проголосували всі члени делегації України та Грузії. Однак, на жаль, більшість від присутніх членів делегацій, проголосувала за підтвердження мандату для представника РФ.

Ми дякуємо всім делегатам, які підтримали Україну, та представникам грузинського парламенту, які разом з нами проголосували проти представника Росії“, – підкреслила Л.Денісова.

10 червня у ПАЧЕС заплановано провести прес-конференцію для міжнародних ЗМІ.

 

оригінал на сайті ВРУ

748 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *