Ельдар Рязанов: іронія долі режисера двох епох

326В ніч на 30 листопада в віці 88 років від серцевої недостатності помер знаменитий радянський режисер Ельдар Рязанов. Госпіталізацію у важкому стані з серцевою, легеневою недостатністю провели 21 листопада.

За останній рік автора понад 30 картин, серед яких «Гусарська балада», «Карнавальна ніч», «Іронія долі, або З легким паром», «Гараж», «Бережися автомобіля», «Вокзал для двох» госпіталізовували кілька разів.

Наприкінці листопада минулого року він потрапив до реанімації НДІ нейрохірургії імені Бурденка з діагнозом «гостре порушення мозкового кровообігу», де пробув кілька місяців.

Талановитий режисер відзначався активною громадянською позицією. Закінчивши ВДІК з відзнакою в 1950 році, він плавав на китобійному судні в Охотському морі, жив з нафтовиками на Кубані, в тундрі – з оленярями.

Рязанов був одним з небагатьох іменитих росіян, які привселюдно засуджували російську військову інтервенцію в Україні, виступав проти «самоізоляції Росії, проти реставрації тоталітаризму». Торік Рязанов підписав два листи проти політики Путіна.

«Сьогоднішню політичну ситуацію я крізь себе абсолютно ніяк не пропускає. Я не знаю, в якій країні живу, не знаю, який у нас лад. Я не розумію, умовно кажучи, за що сидить Ходорковський, а інший олігарх чому не сидить. Я розумію одне: крім російської мови, нас нічого більше не об’єднує. Я сьогодні живу не в країні, а на своїй території», – говорив режисер журналістам російського Esquire.

«Я вважаю, що людина повинна залишатися самою собою завжди і робити те, що вона вважає за потрібне. Я багато разів входив у моду, виходив з неї, але ніколи не робив нічого для того, щоб бути модним. Іноді я був модним, іноді не був модним, потім знову ставав модним. Кожна людина повинна виражати себе, якщо їй є, чого висловлювати… Про себе можу сказати одне – я завжди робив такі фільми, які я сам, як глядач, хотів би побачити. Коли я дивився таку картину, зроблену іншим, я завжди шкодував, що це не я її поставив», – говорив ВЕЛИКИЙ РЕЖИСЕР.

3085 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *