Два вбивства за два дні – просте співпадіння?

200px-УкраїнофобіяУ Києві 16 квітня застрелили колишнього шеф-редактора газети «Сегодня» Олеся Бузину, відомого своїми українофобськими заявами. Це вже друге гучне вбивство в українській столиці упродовж двох днів. Напередодні вбили колишнього регіонала, якого також знали як українофоба. Вбивства Бузини і Калашникова правоохоронці розслідують як замовні. Щодо цього вже висловився президент Росії Володимир Путін, назвавши ці вбивства «політичними» і звинувативши Захід в ігноруванні їх.

Вбивство Олеся Бузини сталося саме тоді, коли президент Росії В. Путін давав прес-конференцію. У відповідь на запитання російського журналіста про останні вбивства у Києві, Путін назвав їх замовними, наголосивши, що Захід не хоче помічати «не перше політичне вбивство в Україні».

«Де вбивці цих людей? Їх просто немає, ні виконавців, ні замовників. І цього воліють не помічати ні в Європі, ні в Північній Америці», – сказав Путін, додавши, що «це не перше політичне вбивство, є серія таких вбивств».

Президент України Петро Порошенко тим часом вимагає швидкого і прозорого розслідування резонансних вбивств. Він назвав убивства Калашникова і Бузини «подіями одного ряду».

«Їхні природа і політичний сенс зрозумілі – це свідома провокація, яка ллє воду на млин наших ворогів. Вона спрямована на дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні, на дискредитацію політичного вибору українського народу», – сказав Порошенко під час зустрічі з виконувачем обов’язків міністра внутрішніх справ Василем Паскалем.

Олеся Бузину застрелили 16 квітня о 13:20 у Києві в районі вулиці Дегтярівської. За повідомленням МВС, це зробили двоє невідомих людей у масках, які втекли з місця події на автомобілі.

Олесь Бузина відомий своїми провокативними українофобськими заявами у ЗМІ. Він є також автором скандальних книжок «Воскрешение Малороссии», «Вурдалак Тарас Шевченко», «Верните женщинам гаремы». Бузина був також кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу №223 від партії «Русскій блок».

На початку березня Бузина зі скандалом звільнився з посади шеф-редактора газети «Сегодня», на якій він працював з січня. Він заявляв, що пішов з посади через цензуру, а його колеги – що через неможливість знайти спільну мову з колективом.

Напередодні ж у Києві на порозі власного будинку застрелили колишнього регіонала Олега Калашникова. За фактом його загибелі також порушили кримінальну справу про умисне вбивство. Слідство розглядає версії, зокрема про політичну діяльність Калашникова та його бізнес-інтереси.

Вбивство Олеся Бузини та Олега Калашникова вигідне Росії, вважає Олег Єльцов, журналіст, який пише на кримінальну тематику. На його думку, те, що вбивство Бузини збіглося у часі з прес-конференцією Володимира Путіна, може бути не просто випадковістю.

«Путін – хороший піарник, він уміє говорити. Як то кажуть, кожна імпровізація має бути підготовлена. Я не виключаю, що вона підготовлена. Я вбачаю тут логічну ланку, навіть історичну. Згадайте 1949 рік – Ярослав Галан (у вбивстві звинуватили ОУН-УПА), далі Георгій Гонгадзе, Бузина. Я не виключаю, що всі три вбивства були скоєні радянськими чи то російськими спецслужбами. Треба питати, кому це вигідно? Безумовно, Росії. Оскільки Путіну зараз уже немає чого говорити виборцям», – зазначив Олег Єльцов.

7189 Total Views 9 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *