Чи закриють єдиний в світі кримськотатарський телеканал ATR

1h-omoOem5EБудній день на телеканалі ATR починається з планерки, на якій журналісти обговорюють теми для інформаційного випуску новин Zaman. Ще одне питання на порядку зборів – телемарафон під назвою «Не вбивайте ATR!», який стартував у середу, 25 березня, увечері. Його особливість у тому, що виступити в ефірі зможе кожен охочий, кому не байдужа доля каналу і всього медіахолдингу.

Разом з ним така ж доля чекає дитячий телеканал Lale, радіостанції «Мейдан» і «Лідер». Незважаючи на повну невизначеність, співробітники редакцій сповнені енергії та сподіваються продовжити роботу після 1 квітня. Активісти і правозахисники вважають, що закриття телеканалу стане ударом для кримських татар і викличе негативні настрої в суспільстві.

Журналістка ATR Сафіє Абляєва зізнається, що вона та її колеги щодня приходять на роботу з різним настроєм. «Сьогодні приходиш, і в інтернеті пишуть, що АТR закривають, завтра прийдеш і всі кажуть, що розмови про закриття – це якась провокація. Настрої неоднозначні. Всі – в очікуванні 1 квітня. У кожному разі в цей день ми прийдемо на роботу. Але ми точно так само перебуваємо в невіданні, як і всі кримські татари», – говорить Сафіє.

Схожу обстановку можна побачити і в редакції кримськотатарської радіостанції «Мейдан», чиє мовлення з 1 квітня поточного року також перебуває під питанням. Тут вже з ранку гостюють відомі діячі науки і культури, а також громадські активісти, які в прямому ефірі висловлюють слова підтримки на адресу медіахолдингу.

Відзначимо, що 25 березня кримські татари Киргизстану звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням надати сприяння у вирішенні питання подальшої роботи кримськотатарських медіаресурсів. На думку авторів звернення, закриття телеканалів ATR, Lale, радіо «Мейдан» йде врозріз з указом президента про реабілітацію кримськотатарського народу, а також негативно позначиться на розвитку міжнаціональної злагоди в Криму.

 

оригінал на сайті кримреалії

1236 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *