Чи відпустять Надію Савченко як делегата на сесію ПАРЄ

160188Басманний суд Москви 6 травня розгляне скаргу захисту народного депутата України Надії Савченко, ув’язненої в Росії, на відмову відпустити її як делегата на сесію ПАРЄ, повідомив адвокат українки Марк Фейгін.

У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на сході України і незаконному перетині кордону. Вона всі звинувачення відкидає.

28 квітня українську льотчицю перевели з СІЗО, де вона перебувала від липня минулого року, до міської лікарні через погіршення стану здоров’я після того, як у середині березня вона відновила голодування на знак протесту. Однак через два дні її повернули назад до камери СІЗО.

10 лютого Басманний суд Москви задовольнив клопотання слідчого про продовження арешту Савченко до 13 травня. Термін слідства у справі також продовжили до цього числа.

У жовтні на парламентських виборах в Україні Савченко обрали депутатом від партії «Батьківщина», а потім членом постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський парламент прийняв резолюцію із закликом до Росії звільнити українську льотчицю Надію Савченко.
Євродепутати відзначають, що у Росії немає правової юрисдикції вживати будь-які дії щодо Савченко, і підкреслили, що винних у її незаконному затриманні можуть чекати міжнародні санкції або судові розгляди.

5522 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *