Банк Латвії випустить монету з домашніми улюбленцями мільйонів – з котиками

151123_moneta_koti_lvСьогодні, 24 листопада, центральний банк Латвії випустить колекційну монету вартістю п’ять євро із зображенням котів. Про це повідомляється на офіційному сайті фінансової організації.
Монета зі срібла 925 проби виготовлена ​​за мотивами казки латиського письменника Альберта Кроненберга “П’ять котів”.

Відзначається, що дизайн розробили Аніта Паегле – ілюстратор дитячих книг, а також Джон Струпуліс. На аверсі зображені тварини – Муріс, Нюріс, Інціс, Мінціс і Пунціс – сплячими на ліжку. На реверсі ці ж коти тримають в лапах ложки та миски. Крупним планом зображений кіт з тарілкою каші і ложкою.

У Банку Латвії відзначили, що дана монета – перша в цій серії. “Латиші завжди любили повчальні казки, в яких перемагає добро. У цій фольклорній спадщині полягає універсальна народна мудрість і мораль.”, – йдеться в повідомленні.

Також уточнили, що дензнак є законним платіжним засобом в республіці, при цьому висловили сумнів у тому, що він потрапить в оборот, оскільки представляє особливий інтерес для нумізматів.

Вартість монети вагою 31,47 грама і діаметром 38,61 міліметра становить 39 євро. Тираж – 10 000 примірників.tumblr_nxcbfxn1R21s1chz3o2_500

2959 Total Views 12 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *