Ще один крок у майбутнє: створення надсучасних батарей

1Вчені з Університету Каліфорнії провели дослідження і на основі цих досліджень створили майже «вічні» батарейки. Їх строк служби на багато перевищує строки звичайних літій-іонних, про це повідомляють кореспонденти Іnhabitat.

Команда розробників створила батарейку з нанопроволоки з використанням золота та найновітніших матеріалів. Створена версія зберігає свою ефективність після сотень тисяч циклів заряджання.

Вчені висловлюючи думки з приводу розробки, говорять, що це дослідження вже почало кардинально змінювати наше майбутнє з точки зору збереження енергії.

В нових батарейках є найдрібніші електропровідні нитки, або як їх називають нанодроти, які мають властивість зберігати та переміщувати електрони. В створених раніше літій-іонних батареях такі нитки вже використовувались, але їх новий прототип витримує до двохсот циклів заряджання. А секрет такої витривалості – в їх покритті. Дослідники винайшли, що при екранування внутрішнім шаром діоксиду марганцю та тоненьким зовнішнім шаром електроліту на новітніх нанодротах не утворюються розриви та тріщини, які утворюються після тривалого використання батареї.

Зазвичай, під впливом струму нанодріт розширюється та стає крихким, але вкрита новою оболонкою нитка на багато краще тримає форму. Це дозволяє здійснювати заряд-розряд понад 200 тисяч разів.

1986 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *