У Києві відбулася акція протесту науковців

4

Учора, 19 квітня в столиці відбулася акція протесту за участю наукових співробітників. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Національна Академія наук України. В акції взяли участь вчені НАН України, Національної академії медичних, педагогічних та  аграрних наук України. З 1994 року цей захід за участю науковців став наймасовішим.

Учасники протесту зібралися під стінами Верховної Ради, маючи дві основні вимоги до парламенту країни та до Уряду: перша – про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з метою збільшення базового фінансування діяльності установ Національної академії наук, та друга – при підготовці проекту бюджету на 2017 рік взяти до уваги виконання статтей 36,48 ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність», поступово збільшуючи до 1 січня 2020 року посадові оклади науковим працівникам до встановленого цим же законом рівня та загальні обсяги базового фінансування наукової сфери до 1,7 %.

Голова профспілки працівників НАН України Широков А.І. розповідає про тяжку ситуацію, в якій опинилася вся вітчизняна наукова сфера, про критичне недофінансування, про погіршення стану з року в рік.

Також виступав Захар Попович, докторант Інституту дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАНУ, і у виступі підкреслив про підтримання  працівників «Південмашу» та КБ «Південне», які боряться за збереження космічної галузі промисловості.

Поспілкуватися до мітингуючих вийшла новообраний міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, та ще деякі депутати України.

Представників Національної академії наук та галузевих академій було запрошено на зустріч з головою ВР А.Парубієм. В результаті зустрічі було знайдено компроміс, було погоджено збільшення державних видатків на наукову сферу.

Внесені пропозиції мають розглядатися у червні 2016 – в рамках загального пакету змін до бюджету на поточний рік.

661 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *