38 вбитих в результаті теракту на півдні Багдаду

anbar-university-attack

Ісламська Держава Іраку та Сирії (ІДІС), підтвердила здійснення теракту вчинений камікадзе на півдні Багдаду що мав ціллю сунітських бійцій що ведуть боротьбу із бойовиками. В результаті терористичного акту загинуло 38 людей.

Камікадзе атакував бійців знаних як Сахва, коли вони збиралися біля своєї бази у місті Мадай щоб отримати зарплатню, також поранивши не менш 56 людей.

ІДІС заявляв про напад у повідомленні розміщеному в інтернеті із заголовком: “Заява про мученицьку операцію у місті Мадай”, із зазначенням виконавця як Саіфедін Аль-Ансарі.

З червня ІДІС здійснив навальний військовий наступ захопишвши багато важливих для сунітів районів в Іраку, це території які шиїтські урядові сили разом із місцевими сунітами прагнули повернути під свій контроль.

Назва Сахва, або “Пробудження” арабською мовою, походить із часів війни США в Іраку, коли сунітські племена об’єдналися з американцями, щоб битися з повстанцями в тому числі попередниками організації ІДІ, Ісламська Держава Іраку.

Сахва були ключем до значного, але тимчасового зниження рівня насильства, з того часу коли уряд Іраку взяв на себе відповідальність за їх матеріальне забезпечення воно іноді виплачується із запізненням або зовсім не виплачується.

Тепер сунітські бійці, у тому числі Сахва та інші озброєні одноплемінники, знову відіграють важливу роль в боротьбі з ІДІС.

Уряд розподілив зброю і боєприпаси для бійців, і прем’єр-міністр Хайдер Аль-Абаді має на меті створення національної гвардії, що буде складаєтися з місцевих бійців, хоча необхідний закон ще належить прийняти парламенту.

Іракські сили безпеки за підтримки авіації США, курдські сили, шиїтські бійці і сунітські племена вже відхопили деякі землі що були контрольовані ІДІС. Але основні регіони, особливо на північ і захід від Багдаду, залишаються поза державним контролем.

3670 Total Views 3 Views Today

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *